اخبار

نخستین وبینار معلمان فیلم‌ساز

به گزارش دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، گزیده‌ای از فیلم‌های پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد روز دوشنبه 1400/1/23 برای کارشناسان و کارشناس مسئولان فرهنگی و هنری مناطق شهر تهران و تعدادی از معلمان فیلم‌ساز در فضای مجازی به نمایش درآمد. در این وبینار که به همت اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و دبیرخانه جشنواره فیلم رشد تهران، از ساعت 11 تا 13 به طول انجامید، 5 نمونه فیلم از آثار دانش‌آموزی، 5 نمونه فیلم از آثار معلمان فیلم‌ساز (با اولویت آثار شهر تهران) و سه نمونه فیلم از آثار بخش بین‌الملل برای حاضران به نمایش درآمد.

درخشش4 استان فعال

به گزارش دبیرخانه باشگاه معلمان فیلم‌ساز، همزمان با برگزاری پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد که در سال 1399 برگزار شد، هجدهمین دوره معلمان فیلم‌ساز کشور نیز در بخش ملی برگزار گردید. در این دوره از جشنواره 166 فیلم از معلمان فیلم‌ساز برای جشنواره فیلم رشد ارسال گردید که در مجموع 28 فیلم به بخش مسابقه راه یافت. در این میان از شهر تهران 4 فیلم، از شهرستان‌های تهران 4 فیلم، از استان کردستان چهار فیلم و از استان اصفهان 3 فیلم در بخش مسابقه حضور داشت.

فیلم داستانی کوتاه «رکم»

فیلم داستانی کوتاه «رکم» به نویسندگی و کارگردانی جناب آقای محمد مقیم‌پوربیژنی یکی از فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه در بین آثار بین‌الملل در پنجاهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد می‌باشد. مقیم‌پوربیژنی معلم فیلم‌ساز استان مازندران است که امسال اثر خود را در بخش بین‌الملل جشنواره فیلم رشد شرکت داده است. واژه رَکَم به معنای جوراب پشمی نقش‌دار می‌باشد. این فیلم زیبا به مدت زمان 12 دقیقه به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر ساری تولید شده است.

فیلم مستند «موج اول»

فیلم مستند «موج اول»‌ به کارگردانی سرکارخانم زهرا مسلمی‌پور از استان گلستان دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش دانشجومعلمان را در هجدهمین دوره معلمان فیلم‌ساز پنجاهمین جشنواره فیلم رشد دریافت نمود.

فیلم داستانی «مثقال»

فیلم داستانی «مثقال» اثر جناب آقای جواد مولانیا از شهر تهران، دیپلم افتخار و جایزه نقدی هجدهمین دوره معلمان فیلم‌ساز در پنجاهمین جشنواره فیلم رشد را کسب نمود.

فیلم مستند «مهمان»

مستند «مهمان» میلاد اسماعیلیان
فیلم مستند «مهمان» اثر جناب آقای میلاد اسماعیلیان از استان خراسان رضوی در پنجاهمین جشنواره فیلم رشد که دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش مستند را در هجدهمین دوره معلمان فیلم‌ساز کسب نمود.

فیلم پویانمایی «زیست‌شناسان کوچک»

انیمیشن زیست‌شناسان کوچک
فیلم پویانمایی «زیست‌شناسان کوچک» اثر سرکار خانم فهیمه ذبیحی از استان کردستان که در پنجاهمین جشنواره فیلم رشد دیپلم افتخار و جایزه نقدی هجدهمین دوره معلمان فیلم‌ساز را در بخش پویانمایی کسب نمود.