اخبار

️تمدید مهلت ارسال آثار به پنجاه و سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد

به گزارش دبیرخانه پنجاه و سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد، مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا تاریخ 30 آبان ماه تمدید شد.

دبیر پنجاه‌وسومین ‌جشنواره ‌فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد منصوب شد

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در ابلاغی «حسین عبادتی» را به‌عنوان دبیر پنجاه‌وسومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در سال 1402 منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی لطیفی به پیشنهاد مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، حسین عبادتی را به عنوان دبیر پنجاه‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد منصوب کرد.

آغاز به کار پنجاه و سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد

شورای سیاست‌گذاری جشنواره پنجاه و سوم با تأکید بر توجه ویژه به مدرسه و فرایندهای آموزشی و تربیتی آن، به‌عنوان نهاد مهم تمدن‌ساز و تربیت‌کننده نسل آینده برای حل مسائل کشور، «شناسایی و معرفی برترین تولیدات علمی، آموزشی و تربیتی در عرصه فیلم و سینما»، «کمک به ایجاد زمینه و بستری به‌منظور هدایت این تولیدات در سطوح ملی و بین‌المللی»، «پشتیبانی از عرصه تعلیم و تربیت دینی و اخلاقی فضیلت‌محور»، «پشتیبانی هنری و تربیتی از جریان رسمی تربیت و یادگیری»، «ایجاد زمینه و بستری بر پایه عدالت برای رشد و بالندگی ظرفیت هنری‌تربیتی

آیین افتتاحیه خانه فیلم رشد برگزار شد

به گزارش دبیرخانه باشگاه معلمان فیلم‌ساز، آیین افتتاحیه خانه فیلم رشد صبح روز چهارشنبه 1401/6/9 از ساعت 10 تا 12 در سالن شماره 2 سینما فلسطین برگزار شد.

در این آیین که با حضور تنی چند از مسئولان دفتر انتشارات فناوری آموزشی، معلمان و دانشجومعلمان فیلم‌ساز شهر تهران، شهرستان‌های تهران، دانش‌آموزان شهر تهران و تعدادی از علاقمندان عرصه فیلم‌سازی برگزار شد، چند فیلم ایرانی و خارجی از میان صدها فیلم برگزیده جشنواره بین‌المللی فیلم رشد به نمایش درآمد.

فراخوان خانه فیلم رشد

باسمه‌تعالی

قابل توجه اعضای محترم باشگاه معلمان فیلم‌ساز

 

به اطلاع می‌رساند دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در نظر دارد به زودی سالن نمایش «خانه فیلم رشد» را در دبیرخانه باشگاه معلمان فیلم‌ساز راه‌اندازی نماید. از جمله فعالیت‌های «خانه فیلم رشد» نمایش آثار برتر معلمان و فیلم‌سازان ایرانی و خارجی شرکت کننده در جشنواره بین‌المللی فیلم رشد خواهد بود که با حضور خود معلمان و اساتید دانشگاه برگزار خواهد شد.

دریافت مجوز برگزاری پنجاه‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، مجوز برگزاری پنجاه‌‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در نیمه اول آذرماه 1401 صادر شده است.

بر اساس مجوز صادر شده از طرف دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل سازمان امورسینمایی، سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراسم افتتاحیه و اختتامیه این دوره از جشنواره از تاریخ 7 تا 13 آذرماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

تولید انیمیشن کوتاه «موزه صلح»

به گزارش دبیرخانه باشگاه معلمان فیلم‌ساز، تولید انیمیشن کوتاه «موزه صلح» این روزها مراحل پایانی خود را پشت سر می‌گذارد. سید احمد جعفریان معلم فیلم‌ساز استان اصفهان در گفتگو با دبیرخانه باشگاه معلمان فیلم‌ساز گفت: «تولید انیمیشن موزه صلح از 3 ماه قبل آغاز شده و هم‌اکنون در مراحل اصلاح نهایی و نسخه پیش‌نمایش آن آماده شده است. این انیمیشن با تکنیک کات‌اوت دیجیتال و با مدت زمان 5 دقیقه می‌باشد. خلاصه فیلم درباره کبوتری است که برای به‌دست آوردن شاخه زیتون صلح، وارد موزه صلح شده و مجبور به مبارزه می‌شود؛ اما سرانجام به سرنوشت دیگر کبوتران دچار می‌شود.»

نقش و نماد در هنرهای دستی بختیاری به قلم معلم فیلم‌ساز خوزستانی

کتاب «نقش و نماد در هنرهای دستی بختیاری» اولین اثر مکتوب معلم هنرمند محمد مرادی جاوید به چاپ رسید. این کتاب پژوهشی است درباره نمادگرایی و استفاده از نقش‌مایه‌های بومی قوم لر با تأثیرپذیری از اسطوره‌های کهن ایران، مظاهر و عناصر فرهنگی و تاریخی، باورهای مذهبی، عشایری و آیین‌های ایلی و بازتاب آن‌ها بر نقوش صنایع هنری با نگاهی به نمادهای باستانی، که در هنرهای دستی این قوم ایرانی به‌کار رفته و در این مجموعه هر کدام به‌طور مجزا از لحاظ تاریخی، ویژگی‌های نقوش، معانی آن‌ها و گرایش به نمادگرایی در نقش‌مایه‌های بومی مورد بررسی تطبیقی و تحلیلی قرار گرفته‌اند.

تاریخ برگزاری پنجاه‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

پنجاه‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد نیمه اول آذرماه امسال برگزار خواهد شد.

به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، پنجاه‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در نیمه اول آذرماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

بنابر نامه ارسالی دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد به دفتر جشنواره‌ها و همكاری‌های بین‌الملل سازمان امورسینمایی، سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراسم افتتاحیه و اختتامیه این دوره از جشنواره در نیمه آذرماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.