اخبار

دریافت مجوز برگزاری پنجاه‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

به گزارش دبیرخانه دائمي جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، مجوز برگزاري پنجاه‌‌و‌دومين جشنواره بین‌المللی فيلم رشد در نيمه اول آذرماه 1401 صادر شده است.

بر اساس مجوز صادر شده از طرف دفتر جشنواره‌ها و همكاري‌هاي بين‌الملل سازمان امورسينمايي، سمعي بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مراسم افتتاحيه و اختتاميه اين دوره از جشنواره از تاريخ 7 تا 13 آذرماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

توليد انیمیشن کوتاه «موزه صلح»

به گزارش دبيرخانه باشگاه معلمان فيلم‌ساز، توليد انيميشن كوتاه «موزه صلح» اين روزها مراحل پاياني خود را پشت سر مي‌گذارد. سید احمد جعفریان معلم فيلم‌ساز استان اصفهان در گفتگو با دبيرخانه باشگاه معلمان فيلم‌ساز گفت: «توليد انيميشن موزه صلح از 3 ماه قبل آغاز شده و هم‌اكنون در مراحل اصلاح نهايي و نسخه پيش‌نمايش آن آماده شده است. اين انيميشن با تكنيك كات‌اوت ديجيتال و با مدت زمان 5 دقيقه مي‌باشد. خلاصه فيلم درباره کبوتری است که برای به‌دست آوردن شاخه زیتون صلح، وارد موزه صلح شده و مجبور به مبارزه می‌شود؛ اما سرانجام به سرنوشت دیگر کبوتران دچار می‌شود.»

عوامل توليد اين فيلم عبارتنداز:

نقش و نماد در هنرهاي دستي بختياري به قلم معلم فيلم‌ساز خوزستاني

کتاب «نقش و نماد در هنرهای دستی بختیاری» اولين اثر مكتوب معلم هنرمند محمد مرادي جاويد به چاپ رسيد. اين كتاب پژوهشی است درباره نمادگرایی و استفاده از نقش‌مایه‌های بومی قوم لر با تأثیرپذیری از اسطوره‌هاي کهن ایران، مظاهر و عناصر فرهنگی و تاریخی، باورهای مذهبی، عشایری و آیین‌های ایلی و بازتاب آن‌ها بر نقوش صنایع هنری با نگاهی به نمادهای باستانی، که در هنرهای دستی این قوم ایرانی به‌کار رفته و در این مجموعه هر کدام به‌طور مجزا از لحاظ تاریخی، ویژگی‌های نقوش، معانی آن‌ها و گرایش به نمادگرایی در نقش‌مایه‌های بومی مورد بررسی تطبیقی و تحلیلی قرار گرفته‌اند.

تاریخ برگزاری پنجاه‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

پنجاه‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد نیمه اول آذرماه امسال برگزار خواهد شد.

به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، پنجاه‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در نیمه اول آذرماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

بنابر نامه ارسالی دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد به دفتر جشنواره‌ها و همكاری‌های بین‌الملل سازمان امورسینمایی، سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراسم افتتاحیه و اختتامیه این دوره از جشنواره در نیمه آذرماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

انتصاب دبیر پنجاه‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

به گزارش دبیرخانه دائمي جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علی لطیفی معاون وزير و سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، صادق يزداني را به عنوان «دبیر پنجاه‌ودومين جشنواره بین‌المللی فیلم رشد» منصوب كرد.

در متن ابلاغ صادره آمده است:

اسامی برندگان بخش معلمان جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

باسمه تعالی

بیانیۀ هیئت داوران بخش معلمان و دانشجومعلمان فیلم‌ساز پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

اسامی فیلم‌های معلمان و دانشجومعلمان راه یافته به بخش ملی مسابقه پنجاه و یکمین جشنواره بین المللی فیلم رشد

رقابت 15 فیلم از معلمان و دانشجومعلمان فیلم‌ساز شرکت کننده در بخش ملی پنجاه‌ویکمین جشنواره فیلم رشد

به گزارش دبيرخانه دائمي جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، اسامی فیلم‌های معلمان و دانشجومعلمان راه یافته به بخش ملی مسابقه پنجاه‌و یکمین جشنواره بین المللی فیلم رشد اعلام شد.

حضور 12 عضو باشگاه معلمان فیلم‌ساز برای نخستین‌بار در هیئت انتخاب پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

به گزارش دبيرخانه باشگاه معلمان فیلم‌ساز، در پنجاه‌ویکمین دوره از جشنواره بین المللی فیلم رشد 12 معلم فیلم‌ساز از سراسر کشور در بازبینی آثار این دوره از جشنواره مشارکت داشته‌اند.

مهلت دریافت آثار پنجاه و یکمین جشنواره بین المللی فیلم رشد تمدید شد

تمدید جشنواره

به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، محمد ابراهیم محمدی مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی و دبیر پنجاه و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد از تمدید مهلت دریافت آثار در این دوره از جشنواره خبر داد. 

اختصاص کد تخصصی ضمن خدمت به اعضای باشگاه معلمان فیلم‌ساز

به گزارش دبيرخانه باشگاه معلمان فیلم‌ساز، معلمان فیلم‌ساز راه‌یافته به بخش مسابقه پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در آخرین ماه سال‌تحصیلی 400-1399 ضمن خدمت تخصصی دریافت نمودند.