آیین افتتاحیه خانه فیلم رشد برگزار شد

به گزارش دبیرخانه باشگاه معلمان فیلم‌ساز، آیین افتتاحیه خانه فیلم رشد صبح روز چهارشنبه 1401/6/9 از ساعت 10 تا 12 در سالن شماره 2 سینما فلسطین برگزار شد.

در این آیین که با حضور تنی چند از مسئولان دفتر انتشارات فناوری آموزشی، معلمان و دانشجومعلمان فیلم‌ساز شهر تهران، شهرستان‌های تهران، دانش‌آموزان شهر تهران و تعدادی از علاقمندان عرصه فیلم‌سازی برگزار شد، چند فیلم ایرانی و خارجی از میان صدها فیلم برگزیده جشنواره بین‌المللی فیلم رشد به نمایش درآمد.

در آغاز این نشست پس از قرائت آیاتی چند از قرآن کریم، روح الله مالمیر رئیس گروه برنامه ریزی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و دبیر باشگاه معلمان فیلم‌ساز ضمن عرض خیرمقدم و خوش‌آمد گویی به مهمانان حاضر در برنامه از اهداف راه‌اندازی خانه فیلم رشد سخن گفت و آن را یکی از برنامه‌ها و فعالیت‌های جدید دبیرخانه فیلم رشد در آستانه برگزاری پنجاه و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد برشمرد. وی اذعان نمود در صورت استقبال و حضور فعال معلمان و غیر معلمان فیلم‌ساز  از برنامه‌های خانه فیلم رشد، این جلسات به صورت مستمر و منظم در طول سال برگزار خواهد شد و تعداد زیادی از آثار برگزیده ادوار مختلف جشنواره فیلم رشد برای علاقمندان به نمایش درخواهد آمد.

در قسمت دیگری از این مراسم وحید گلستان رئیس گروه توسعه رسانه‌های دیداری و شنیداری نکاتی چند در خصوص روش‌های طراحی آموزشی برای فیلم‌های آموزشی را برای مدعوین تبیین نمود و از فیلم‌های آموزشی به عنوان یک رسانه کاربردی که بیان خود را متأثر از سینما و علوم تربیتی می‌گیرند، نام برد. وی از طراحی آموزشی به عنوان حلقه مفقودی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد نام برد و ابراز امیدواری نمود که با راه‌اندازی خانه فیلم رشد، شاید بتوان در این مسیر قدم‌های مثبت و سودمندی برداشت.

فیلم کوتاه «لنز» ساخته یکی از دانش‌آموزان شهر تهران  از جمله فیلم‌های کوتاهی بود که با حضور کارگردان آن در نخستین جلسه خانه فیلم رشد به نمایش درآمد و کارگردان آن از طرف مهمانان مورد توجه و تشویق قرار گرفت.

مدعوین نخستین جلسه خانه فیلم رشد پس از خاتمه آیین افتتاحیه، مهمان سینما فلسطین بودند و به تماشای فیلم سینمایی «ابلق»‌ به کارگردانی نرگس آبیار نشستند.

معلمان، دانشجومعلمان، دانش‌آموزان و سایر علاقمندانی که تمایل به حضور در جلسات خانه فیلم رشد را دارند می‌توانند به نشانی http://filmclub.roshd.ir/filmhome مراجعه نموده و برای دریافت دعوتنامه جلسات بعدی، ثبت‌نام نمایند. لازم به ذکر است این جلسات به صورت حضوری و مکان آن سینما فلسطین واقع در میدان فلسطین تهران و یا در محل دبیرخانه باشگاه معلمان فیلم‌ساز خواهد بود.

نظر خود را اعلام نمایید

Image CAPTCHA